ITC / Ogłoszenia ITC / Oferty pracy / Archiwum / Specjalista ds. analizy obliczeniowej CFD

Specjalista ds. analizy obliczeniowej CFD

Pracownia Ogniw Paliwowych Instytutu Energetyki zatrudni Specjalistę ds. analizy obliczeniowej CFD

Opis stanowiska:

  • analiza stosów ogniw paliwowych oraz urządzeń peryferyjnych (m.in. wymienniki ciepła, reformer paliwa, dopalacz) z wykorzystaniem pakietu FLUENT,
  • modelowanie stanów ustalonych oraz nieustalonych. Modelowanie procesów wymiany masy i ciepła w złożonej geometrii, w tym przepływy reagujące. Optymalizacja geometrii. Generowanie siatek 3D, w tym siatek parametrycznych. Obróbka wyników i prowadzenie analiz wrażliwości,
  • eksperymentalna walidacja modeli CFD procesów transferu ciepła i masy, w tym procesów elektrochemicznych, przepływów dwufazowych oraz spalania powietrznego i tlenowego,
  • udział w projektach badawczo-rozwojowych krajowych i międzynarodowych,
  • analiza i rozwiązywanie rzeczywistych problemów inżynieryjnych, oraz prace o charakterze badawczo-rozwojowym,
  • współpraca i wsparcie zespołu projektowego.

 Wymagania stawiane pracownikowi:

  • bardzo dobra znajomość analizy obliczeniowej CFD, w szczególności pakietu FLUENT, umiejętność tworzenia siatek 3D, w tym siatek parametrycznych,
  • doświadczenie w zakresie wykonywania analizy wrażliwości oraz optymalizacji z wykorzystaniem kodów CFD,
  • umiejętność pracy zespołowej oraz biegła znajomość języka angielskiego,
  • analityczne myślenie oraz wykształcenie kierunkowe lub pokrewne (doktorat mile widziany),
  • mile widziana znajomość alternatywnych kodów i metod obliczeniowych mechaniki płynów,
  • idealny kandydat na stanowisko posiada doświadczenie zdobyte podczas prac na rzecz przemysłu.

 Oferujemy:

  • pracę na stacji obliczeniowej dużej mocy (istnieje możliwość konfiguracji zgodnie z preferencjami pracownika),
  • konkurencyjne wynagrodzenie, powyżej 6 000 PLN w zależności od doświadczenia,
  • indywidualną ścieżkę rozwoju naukowego,
  • udział w międzynarodowych projektach badawczych,
  • możliwość rozwoju, poszerzania wiedzy i zdobywania dodatkowych umiejętności,
  • stabilne zatrudnienie (w ramach umowy o pracę) i przyjazną atmosferę pracy.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji na adres:

e-mail: cop@ien.com.pl

Instytut Energetyki
Pracownia Ogniw Paliwowych
02-981 Warszawa, ul. Augustówka 36

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)".

Inne informacje:

Uprzejmie informujemy, ze skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.