ITC / Struktura / Zakłady / Zakład Chłodnictwa i Energetyki Budynku / Aktualności Chłodnicze / Rok 2010 / Już po raz siódmy wręczono nagrody w ramach RAC COOLING INDUSTRY AWARDS

2010-10-06: Już po raz siódmy wręczono nagrody w ramach RAC COOLING INDUSTRY AWARDS

Źródło: www.coolingindustryawards.com

29 września 2010 roku w Londynie w hotelu Hiltona "on Park Lake" po raz siódmy odbyła się gala wręczenia nagród za produkty związane z przemysłem chłodniczym i klimatyzacyjnym w Wielkiej Brytanii w ramach RAC COOLING INDUSTRY AWARDS. W gali wzięło udział ponad 600 przedstawicieli z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej. Nagrody zostały przyznane w 16 kategoriach.

W kategorii Innowacja roku w klimatyzacji zwycięzcą zostały McQuay International / J&E Hall za asymetryczną sprężarkę śrubową.

W kategorii Produkt roku w klimatyzacji zwycięzcą została firma Coolmation za system sterowania Rhoss Adaptive Function Plus.

W kategorii Działania na rzecz ochrona środowiska roku zwycięzcą została firma W R Refrigeration and Morrisons za otwarcie centrum szkoleniowego National CO2 Refrigeration Training Academy.

W kategorii Pionierzy w ochronie środowiska zwycięzcą została firma Geoff Lockwood oraz ebm-papst UK.

W kategorii Przemysłowy i komercyjny projekt roku zwycięzcą zostały firmy Star Refrigeration oraz Nestlé za instalację w nowej fabryce Nestlé Halifax Factory.

W kategorii Międzynarodowe osiągnięcie roku zwycięzcą została firma Johnson Controls za zmianę instalacji na rybackich traulerach nowe pracujące z naturalnymi czynnikami chłodniczymi.

W kategorii Najlepszy duży użytkownik końcowy roku została firma Morrisons.

W kategorii Osiągnięcia w dziedzinie niskiej emisji CO2 roku została firma John Lewis Partnership za produkt HFC-Free Stores oraz kampanię Leak Reduction Campaign.

W kategorii Kampania marketingowa roku zwycięzcą została firma Institute of Refrigeration za kampanię Careers in Cooling.

W kategorii Innowacja roku w chłodnictwie zwycięzcą zostały firmy Arctic Circle oraz Morrisons za przenośne urządzenie chłodnicze na CO2 - Portable CO2 Plant.

W kategorii Chłodniczy produkt roku zwycięzcą została firma ebm-papst UK za iQ Motor.

W kategorii Student roku zwycięzcą został Chris Druce z firmy Star Refrigeration.

W kategorii Złota nagroda RAC zwycięzcą został Eddie Gittoes z firmy Arctic Circle za całokształt swoich dokonań.