ITC / IT / Poczta ITC / Zimbra Collaboration Server

Zimbra Collaboration Server

Zimbra Conector for Outlook

Aktualna wersja Outlook Conector jest do pobrania stąd https://www.zimbra.com/downloads/zimbra-connector-for-outlook/

Poniżej do pobrania pliki w niewielkim stopniu zmodyfikowane:

  •  wpisany już adres serwera helios.itc.pw.edu.pl
  •  wyłączone wyświetlanie aliasów kont,
  •  tworzenie konta w aktualnym profilu (zazwyczaj Outlook) zamiast tworzenia nowego

Dla Outlook w wersji 32 bity (większość instalacji Office):

Dla Outlook w wersji 64 bity:

Instalacja i konfiguracja zależy od tego, czy już używaliśmy programu Outlook i mamy tam jakieś konta pocztowe, czy jest to pierwsze jego uruchomienie.

Zimbra Desktop

Zimbra Desktop jest w pełni funkcjonalnym darmowym klientem poczty. Jest samodzielną aplikacją obsługującą e-maile, kontakty, kalendarz i dokumenty z kluczowymi funkcjami, takimi jak w innych tego typu klientach (Outlook, Thunderbird itd.). Może pracować z serwerem Zimbra oraz każdym innym w zakresie protokołów POP3/IMAP4.

Zimbra Desktop to zbiorczy klient pocztowy, który kompiluje wiadomości z kilku kont użytkownika, działa offline i jednocześnie pozwala użytkownikowi zarządzać wieloma kontami poczty elektronicznej, które używają protokołu POP lub IMAP. Zimbra Desktop pobiera na dysk wszystkie wiadomości, które trafiły do skonfigurowanych skrzynek, a następnie pozwala przeglądać je w trybie offline. Aplikacja cechuje się bardzo przejrzystym interfejsem i prostymi mechanizmami obsługi.To program przeznaczony dla tych, którzy często korzystają z kilku kont poczty elektronicznej.

Najnowsza aktualna wersja jest do pobrania z https://www.zimbra.com/downloads/zimbra-desktop/