ITC / Ogłoszenia ITC / Oferty pracy / Poszukujemy absolwentów lub doktorantów z wydziału MEiL z kierunków związanych z energetyką i lotnictwem

Poszukujemy absolwentów lub doktorantów z wydziału MEiL z kierunków związanych z energetyką i lotnictwem

W związku z rozwojem zespołu naszego Klienta - Baker Hughes, poszukujemy najlepszych Kandydatów/ek na stanowisko: Inżynier ds. spalania oraz osiągów turbin gazowych.

Baker Hughes – lider w branży energetycznej, zajmuje się projektowaniem turbin gazowych oraz urządzeń do obsługi instalacji wydobywczych ropy i gazu spod dna morskiego na całym świecie

Miejsce pracy: Warszawa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, i energetycznego jak: General Electric oraz Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, transportowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacje Produkujące i Obsługowe.

W związku z rozwojem zespołu naszego Klienta - Baker Hughes, poszukujemy najlepszych Kandydatów/ek na stanowisko:

 Inżynier ds. spalania oraz osiągów turbin gazowych

Miejsce pracy: Warszawa, kontakt: Anna Selmaj-Nawara, HR Leader, tel. (+48) 512 025 988

Nasz Klient - Baker Hughes – lider w branży energetycznej, zajmuje się projektowaniem turbin gazowych oraz urządzeń do obsługi instalacji wydobywczych ropy i gazu spod dna morskiego na całym świecie. W związku z dynamicznym rozwojem naszej branży oraz nowymi projektami poszukujemy inżyniera ds. spalania oraz osiągów turbin gazowych. Jako inżynier w naszym zespole będziesz brał/a udział w globalnych projektach oraz pracach rozwojowych nad urządzeniami i systemami do wydobycia, transportu i przetwarzania ropy naftowej i gazu. Będziesz miał/a realny wpływ na proces projektowania poprzez proponowanie rozwiązań konstrukcyjnych spełniających wymagania techniczne dla projektowanego produktu.

Dołączając do grona ekspertów z branży energetycznej będziesz miał/a niepowtarzalną okazję realizować unikatowe projekty.

Zadania:

  • przeprowadzanie studium wykonalności dla paliw ciekłych oraz gazowych stosowanych w silnikach turbinowych,
  • dostarczanie ekspertyz z zakresu spalania  paliw,
  • definiowanie wymogów dotyczących wstępnego przygotowania/ uzdatniania paliw,
  • definiowanie warunków podawania paliwa,
  • szacowanie emisji spalin,
  • określanie limitów dla poszczególnych systemów spalania,
  • wyznaczanie wpływu warunków otoczenia na osiągi turbiny gazowej,
  • obliczanie parametrów pracy silnika w warunkach ustalonych,
  • wyznaczanie dopuszczalnych zakresów pracy turbiny gazowej,
  • przeprowadzanie symulacji dynamicznych,
  • analiza zarejestrowanych parametrów silnika, w celu zweryfikowania zachowania turbiny,
  • dostosowywanie logiki kontroli turbiny oraz dobór parametrów kontroli, w celu spełnienia wymagań projektu,
  • udział w analizach RCA identyfikujących przyczyny problemów związanych z paliwem, bądź stabilną pracą silnika,
  • udział w projektach CM&U (konwersje, modyfikacje i modernizacje),
  • zapewnienie wsparcia inżynieryjnego z zakresu wiedzy domenowej w przypadku problemów na instalacji u klienta,
  • wspieranie działu sprzedaży na etapie składania ofert,
  • dostarczanie rozwiązań inżynierskich spełniających wymogi klienta,
  • tworzenie i zarządzanie dokumentacją techniczną,
  • udział w definiowaniu programów rozwoju produktu,
  • opracowywanie narzędzi i procedur zwiększających produktywność zespołu.

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego technicznego (mechaniczne / chemiczne),
  • wiedzy z zakresu termodynamiki stosowanej,
  • podstawowej wiedzy z zakresu maszyn przepływowych,
  • podstawowej wiedzy z zakresu paliw i procesów spalania,
  • znajomości języka angielskiego na poziomie B2 (j. włoski będzie dodatkowym atutem),
  • umiejętności pracy samodzielnej oraz pracy w zespole,
  • wielozadaniowości oraz zdolności do dostarczania wyników pracy zgodnie z wyznaczonym harmonogramem  i standardami jakości,
  • umiejętności pozyskiwania informacji z baz danych, literatury i innych źródeł oraz dokonywania ich interpretacji, wyciągania wniosków oraz formułowania i uzasadniania opinii,
  • umiejętności pracy pod presją czasu,
  • umiejętności analitycznych.

Mile widziane:

  • wiedza i doświadczenie z zakresu pozyskiwania i analizy danych eksperymentalnych,
  • 2-3 lata doświadczenia na stanowisku związanym z procesami spalania i technologią paliw,
  • obsługa programów: HYSYS, Chemkin,
  • Umiejętnoścć programowania w MATLAB, Visual Basic, Fortran

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • udział w ambitnych projektach oraz szeroką różnorodność zadań,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • elastyczne godziny pracy,
  • szeroki pakiet benefitów socjalnych (prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do programu MultiSport, dofinansowanie do wczasów),
  • dostęp do udogodnień w miejscu pracy, takich jak rowerownia, pokój socjalny