ITC / Ogłoszenia ITC / Archiwum ogłoszeń / Tematy prac dyplomowych Heat-Tech Center

Tematy prac dyplomowych Heat-Tech Center

W dniu 28 lutego 2013 o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dotyczące propozycji tematów, których realizacją zainteresowane jest Heat-Tech Center. Spotkanie odbędzie się w Sali Rady Wydziału Inżynierii Środowiska (s. 115, ul. Nowowiejska 20).

Heat-Tech Center jest ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który posiada 50-letnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów występujących w systemach ciepłowniczych. Wspiera Grupę Dalkia w wyborze technologii i sprzętu, oraz testowaniu nowych rozwiązań. Heat-Tech Center prowadzi projekty w zakresie poprawy efektywności energetycznej w systemach miejskich i przemysłowych, uzupełniające zakres działalności Veolia Environnement Research & Innovation.

OFERTY PRACY DYPLOMOWEJ

Poszukiwanie optymalnych rozwiązań zastosowania w systemie ciepłowniczym
źródeł odnawialnych wspomagających lokalnie pracę sieci.Model cieplno-hydrauliczny symulujący pracę systemu ciepłowniczego.

Wykorzystanie datamining w systemach ciepłowniczych.

Pomiary ciepła.

Analiza ubytków nośnika ciepła w dużych systemach ciepłowniczych.

Analiza wykorzystania aplikacji do tworzenia i analizowania raportów w zakresie optymalizacji zużycia ciepła w budynkach ogrzewanych z sieci ciepłowniczej.

Określenie charakterystyk energetycznych budynków o różnej konstrukcji i przeznaczeniu na podstawie danych z telemetrii.