ITC / Projekty / INSPE

INSPE

INSPE-150

Projekt INSPE miał na celu utworzenie i realizację interdyscyplinarnych, anglojęzycznych, międzynarodowych, stacjonarnych studiów doktoranckich Nuclear and Sustainable Power Engineering, na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Aby rozwijać wiedze o energetyce jądrowej w Polsce postanowiliśmy utworzyć studia doktoranckie, których absolwenci będą najwyższej klasy specjalistami w tym obszarze. Takie założenie jest możliwe do spełnienia głownie dzięki współpracy z najlepszymi ośrodkami zajmującymi się tematyką energetyki jądrowej w Polsce oraz zagranicą.

http://www.inspe.itc.pw.edu.pl/

logo inspe

Oregon State University (OSU) jest jednym z partnerów zagranicznych projektu INSPE. Doktoranci INSPE mają możliwość odbycia kilkumiesięcznych staży na tej amerykańskiej uczelni oraz otworzenia tam przewodu doktorskiego, a tym samym uzyskania podwójnego dyplomu dwóch uczelni- PW i OSU. W wiosennej edycji uczelnianego magazynu „terra Oregon State University” ”ukazał się artykuł opisujący współpracę naszych uczelni. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią. Poniżej znajduje się artykuł w wersji pdf.