ITC / IT / Sieci Wi-Fi / Instrukcja logowania do sieci PWWIFI w Windows XP

Instrukcja logowania do sieci PWWIFI w Windows XP

Gdy jesteś w zasięgu sieci bezprzewodowej powinien się pojawić dymek zawierający tekst „dostępne sieci bezprzewodowe”.

0 dymek

Po kliknięciu w dymek lub w ikonę sieci w zasobniku systemowym (prawa strona na dole ekranu) otrzymasz okno jak poniżej

1 wybierz siec

Obecnie nazwa sieci została zmieniona na pwwifi-students.

Pobraniu sieci pwwifi-students kliknij na „Połącz”, nie zważaj na komunikat i kliknij „Mimo to połącz”

2 mimo to polacz

Gdy zobaczysz, że jesteś połączony

3 polaczono

możesz uruchomić przeglądarkę internetową (Mozilla Firefox, Opera, IE, Safari, Chrome) .

Przy próbie połączenia z siecią zostaniesz przekierowany do COI w celu logowania.

4 przekierowanie

Przy połączeniu po raz pierwszy musisz pobrać certyfikat.

Certyfikat jest podpisany przez COI i przeglądarka uważa, że nie jest zaufany, musisz dodać wyjątek klikając „Dodaj wyjątek”

5 Nie udało się
Dodaj wyjątek

Następnie kliknij „Pobierz certyfikat” jak na oknie poniżej.

Zaznacz „Zachowaj wyjątek na stałe” i kliknij „Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa”.

Potwierdzenie

Teraz możesz zalogować się do sieci.

Studenci:

User Name to numer albumu: 123456

hasło: PESEL+1 litera imienia matki bez PL i z wielkiej litery, np. 90123056789C

W wypadku pomyłki podczas wpisywania otrzymamy taki komunikat o błędzie:

Gdy wszystko jest bezbłędne:

success

Gratulacje.