ITC / Ogłoszenia ITC / Archiwum ogłoszeń / Sukces w konkursie EDPR University Challenge 2016

Sukces w konkursie EDPR University Challenge 2016

EDP Renewables, światowy lider rynku energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej ogłosił zwycięzców pierwszej polskiej edycji konkursu University Challange, skierowanego do studentów uczelni wyższych. 3 miejsce zajęła Emilia Zagrajek, autorka  projektu „Autonomicznej stacji skuterów elektrycznych” (Autonomous electric scooters station), studentka Politechniki Warszawskiej, która pracowała pod opieką profesor Doroty Chwieduk.

Warszawa, 30 września 2016: EDP Renewables (Euronext: EDPR), światowy lider rynku energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej ogłosił zwycięzców pierwszej polskiej edycji konkursu University Challange, skierowanego do studentów uczelni wyższych.

Ceremonię wręczenia nagród poprowadził prezes zarządu EDPR, João Manso Neto, któremu towarzyszyli przedstawiciele zarządu krajowego oddziału firmy. Wydarzenie odbyło się dzisiaj w Instytucie Cervantesa w Warszawie.

Celem pierwszej edycji EDPR University Challenge w Polsce, pt. „EDP Renewables: energia wiatru, która Cię poruszy” było pobudzenie ducha innowacyjności i kreatywności w społeczności akademickiej oraz promowanie zbliżenia między środowiskiem uniwersyteckim, a światem biznesu.

Autorzy najlepszych projektów zaprezentowali je publiczności oraz jury konkursowemu, w którego skład weszli: Jerzy Kalinowski, Dyrektor ds. Zarządzania Aktywami w EDPR Polska, Łukasz Zagórski, Wice Prezydent SEO oraz Zastępca Dyrektora Generalnego w EDPR Polska, Telmo Viera, Partner w Premivalor Consulting i wykładowca akademicki oraz Andrzej Kaźmierski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Energii.

Zwycięski projekt, zatytułowany „Wielkoskalowa, wielopoziomowa turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu” (Multi-level Large Vertical Axis Wind Turbine Concept) został przygotowany przez zespół, w którego skład weszli: Xavier Camps, Marco Kuźma, Miriam Ruiz Pena, Grigory Dudnik, studenci Politechniki Warszawskiej. Opiekunem grupy był doktor Jan Wiśniewski.

Drugie miejsce zajęła praca „Algorytm podziału mocy hybrydowej stacji energetycznej” (The power-split algorithm of a hybrid power station), zaprezentowana przez Jacka Kamińskiego i Roberta Pietracho z Politechniki Poznańskiej, podopiecznych doktora Leszka Kasprzyka.

Natomiast na najniższym  stopniu podium stanęła Emilia Zagrajek, autorka  projektu „Autonomicznej stacji skuterów elektrycznych” (Autonomous electric scooters station), studentka Politechniki Warszawskiej, która pracowała pod opieką profesor Doroty Chwieduk.

edpr zagr

„Przywiązujemy wielką wagę do edukacji przyszłych pokoleń, tak aby były w stanie sprostać wyzwaniom, które czekają je w przyszłości. Dla firmy EDP Renewables ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale również społeczeństwo i środowisko, które nas otacza.” Powiedział João Manso Neto, prezes zarządu EDP Renewables.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było 15 000 złotych, drugiego – 10 000 złotych, a trzeciego – 5 000 złotych. Jeżeli studenci realizowali projekty przy merytorycznym wsparciu swoich profesorów, ich opiekunowie otrzymali odpowiednio 5 000, 2 500 i 1 250 złotych.

Szczegółowe informacje na temat projektów biorących udział w tegorocznej edycji, jak również kryteria ich oceny dostępne są na stronie: http://generationedpr.edpr.com/universitychallenge/pl/#/university_challenge/regulation

EDP Renewables w Polsce

EDPR to jeden z największych w kraju producentów energii wiatrowej o łącznej zainstalowanej mocy przekraczającej 418 MW.

Zatrudniając ponad 40 specjalistów, EDPR jest operatorem siedmiu farm wiatrowych w całym kraju: Margonin i Pawłowo (Wielkopolska), Korsze (Warmia i Mazury), Iłża (Mazowsze), Radziejów (Kujawy), Tomaszów i Tyszowce (Lubelszczyzna).

EDP Renewables na świecie

EDP Renewables(Euronext: EDPR) jest światowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej i czwartym co do wielkości producentem energii wiatrowej. Ze stałym portfelem projektów, aktywami najwyższej jakości i liderem na rynku w zakresie możliwości eksploatacji, EDPR przeszła wyjątkowy rozwój w ostatnich latach i aktualnie jest obecna w 12 rynkach (Belgii, Brazylii, Kanadzie, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Polski, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Meksyku). Energias de Portugal, S.A. ("EDP"), główny akcjonariusz EDPR, jest wiodącym przedsiębiorstwem energetycznym w tworzeniu wartości, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. EDP jest największą grupą przemysłową w Portugalii i jedyną portugalską spółką, wchodzącą w skład Dow Jones Sustainability (World i STOXX).

Więcej informacji na temat EDPR: www.poland.edpr.com.