ITC / Ogłoszenia ITC / Archiwum ogłoszeń / Relacja z wykładów prowadzonych przez EDF w Instytucie Techniki Cieplnej

Relacja z wykładów prowadzonych przez EDF w Instytucie Techniki Cieplnej

10-12 czerwca w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej odbyła się seria wykładów dotyczących zagadnień eksploatacyjnych szeroko rozumianych instalacji jądrowych. Dodatkowo w trakcie wykładów obecna była Pani  Nathalie Beauzemont – EDF Senior Project Manager, Power Project Poland.

Wykładowcy: Michel Debes - EDF Generation and Engineering Division, Herve Delabre - EDF Nuclear Generation, Patrice Pautrot - EDF  Nuclear Fuel Division

W wykładach udział wzięło 30 uczestników:

• doktoranci  Innovative Nuclear and Sustainable Power Engineering
  • studenci kierunku Nuclear Power Engineering  Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa
  • członkowie koła naukowego MSKN Polonium działającego na  Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej

Całość wykładu poprowadzona została w języku angielskim. Słuchacze mogli zapoznać się z specjalistyczną, praktyczną wiedzą nabytą w trakcie wieloletniej pracy. Wielokrotnie wykłady  przerywane były szczegółowymi pytaniami z sali, na które prelegenci starali się udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Taka, otwarta na pytania forma prowadzenia zajęć  spodobała się wszystkim uczestnikom wykładów, którzy mogli brać udział w dyskusji.

Szczegółowy program wykładów obejmował zagadnienia z zakresu :

• EDF PWR Fleet Overview and Experience
  • Nuclear Safety in Operation
  • Operational organization of NPP
  • Fuel Operations in French NPPs
  • Outages at NPP
  • Planning and organization of Maintenance in NPP
  • Radiation Protection
  • Training for NPP’s Staff
  • Nuclear Fuel Cycle
  • Waste Management
  • Decommissioning of NPP

Na koniec wykładów została przeprowadzona ankieta, mająca na celu uzyskanie informacji zwrotnej na temat możliwości modyfikacji wykładu na następne lata. Wykładowcy, ich przygotowanie merytoryczne oraz umiejętności przekazywania wiedzy zostały ocenione w zdecydowanej większości  na poziomie bardzo dobrym i dobrym. Trafność doboru materiału została oceniona na poziomie bardzo dobrym i dobrym z uwagą mocniejsze uwzględnienie zagadnień technicznych.

Specjalistyczne wykłady  organizowane przez pracowników Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa  we współpracy z czołowymi  światowymi dostawcami technologii i operatorami elektrowni mają na celu podniesienie poziomu kształcenia na kierunkach związanych z Energetyką Jądrową oraz wymianę doświadczeń i  integracje akademickiego społeczeństwa.