Archiwum ogłoszeń
Zwycięstwo studenta Wydziału MEiL Michała Guzka w konkursie Veolia Energia Warszawa
Student Wydziału MEiL PW Michał Guzek za pracę inżynierską pt. „Optymalizacja pracy sieci ciepłowniczej” uzyskał pierwsze miejsce w otwartym konkursie na pracę inżynierską o tematyce energetycznej zorganizowanym przez Veolia Energia Warszawa i Politechnikę Warszawską. Opiekunem pracy ze strony Wydziału MEiL PW był dr inż. Adam Smyk z Zakładu Racjonalnego Użytkowania Energii (ZRUE).
II miesce w konkursie zajął Mateusz Pękalski za pracę „Analiza modernizacji układu cieplnego w ciepłowni w Ostrowcu Świętokrzyskim - instalacja turbiny przeciwprężnej” (promotor - dr inż. Grzegorz Niewiński z Zakładu MUE) a III miesce – Wiktor Krzyczkowski z pracę „Elementy optymalizacji elektroenergetycznej sieci prosumenckiej z magazynami energii elektrycznej” (promotor - dr inż. Sławomir Bielecki z Zakładu ZRUE).
Zmiana terminu Seminarium Instytutowego
Seminarium Instytutowe Doc. dr inż. Marka Średniawy z Instytutu Telekomunikacji PW pt. "Inteligentne miasta z perspektywy technik informacyjnych i komunikacyjnych" zostaje przeniesione z 16 maja na 20 czerwca 2017.
X konferencja naukowa ”Development Trends in Space Propulsion Systems”
Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, Instytut Lotnictwa oraz Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk mają zaszczyt zaprosić na dziesiątą, międzynarodową konferencję naukową: ”Development Trends in Space Propulsion Systems”.
Wydarzenie jest kontynuacją serii konferencji, w poprzednich latach odbywających się w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Instytucie Lotnictwa. W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa na to szczególne wydarzenie do Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
Wykład „EdF experience in the exploitation NPPs Gen II and III”
W dniach 15-19 maja 2017 roku na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa zostanie zorganizowany wykład „EdF experience in the exploitation NPPs Gen II and III” (2ECTS). Wykład przeznaczony jest dla doktorantów, studentów kierunku Power Engineering, Energetyka oraz wszystkich tych, którzy interesują się Energetyka Jądrową. Wykład został przygotowany przez pracowników spółki EDF i bazuje na ich bogatej wiedzy praktycznej. W trakcie wykładu poruszone zostaną następujące zagadnienia: ......
Seminarium technologiczne „Od nauki do wdrożeń”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium technologicznym „Od nauki do wdrożeń” o współpracy pomiędzy Engineering Design Center a Politechnika Warszawską oraz o sposobach łączenia nauki z przemysłem w kontekście naszej technologicznej i gospodarczej rzeczywistości.
Seminarium odbedzie się 11 maja 2017r. godz. 14:00-17:00 w budynku ITC sala 105;
Program stażowy "Energia dla Przyszłości"
Ministerstwo Energii, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż w ramach II edycji programu stażowego „Energia dla przyszłości”.
Termin nadsyłania aplikacji 23 maja 2017 r. Szczegóły na stronie http://www.me.gov.pl/Serwis+Prasowy/Program+stazowy+Energia+dla+Przyszlosci
KONKURS POLSKIEGO TOWARZYSTWA NUKLEONICZNEGO 2017
Polskie Towarzystwo Nukleoniczne (PTN) ogłasza kolejny konkurs na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, inżynierskie i licencjackie związane tematycznie z atomistyką (wykorzystaniem zjawisk, procesów i technik jądrowych, technicznymi aspektami, ekonomiką i odbiorem społecznym zastosowań energetyki jądrowej itp.). Do konkursu mogą być zgłaszane również prace obronione na humanistycznych kierunkach studiów (prawo, ekonomia, turystyka, dziennikarstwo itd.)
II Edukacyjne Forum Energetyki Jądrowej
25 kwietnia 2017 r. w Ministerstwie Energii odbędzie się II Edukacyjne Forum Energetyki Jądrowej. Zapraszamy do udziału reprezentantów uczelni, kuratoriów oświaty, szkół oraz placówek doskonalenia nauczycieli. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji dla strategii kształcenia kadr na potrzeby energetyki jądrowej.
W trakcie Forum zaprezentowane zostaną inicjatywy Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz rozwiązania Francji i Finlandii w obszarze edukacji i kształcenia wyższego związanego z energetyką jądrową. Podczas konferencji odbędzie się dyskusja „Jak kształcić kadry dla energetyki jądrowej?”
Seminarium 4 kwietnia
4 kwietnia o godz. 11:30 w sali 105 odbędzie się seminarium na którym zaprezentowany zostanie potencjał naukowo-badawczy Centrum Badawczego PAN Konwersja Energii i Źródła Odnawialne oraz Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. Po prezentacji planowana jest dyskusja o możliwościach współpracy między IMP PAN/CB PAN KEZO a MEiL PW