ITC / Ogłoszenia ITC / Archiwum ogłoszeń / Konkurs Inżynierski EBEC (European BEST Engineering Competition)

Konkurs Inżynierski EBEC (European BEST Engineering Competition)

Kolonizacja Marsa? Konstrukcja mająca pokonać jak najdłuższą trasę? Zmniejszenie zanieczyszczeń w miasteczku? A może maszyna do sprzątania warsztatu? Z tymi zadaniami zmierzyli się uczestnicy poprzedniej edycji EBEC-a!

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w Konkursie Inżynierskim EBEC Warsaw. To zmagania dla czteroosobowych drużyn studenckich, które mogą wybrać jedną z dwóch kategorii: CASE STUDY (drużyna ma na celu rozwiązanie problemu technicznego lub biznesowego z wykorzystaniem dostarczonych danych) lub TEAM DESIGN (zadanie polega na zaprojektowaniu maszyny spełniające konkretne funkcje przy pomocy danych materiałów i narzędzi).

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy(http://ebec.pl/pl/aplikuj/). Zapisy trwają do 6 kwietnia. Kilka dni później przeprowadzony zostanie Test Eliminacyjny. Na 28 kwietnia 2021 roku zaplanowano rundy lokalne (w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Gliwicach), od 28 do 30 maja we Wrocławiu odbędzie się ogólnopolski finał. Jego laureaci będą reprezentować nasz kraj podczas europejskiego finału organizowanego w Madrycie pod koniec lipca. Konkurs Inżynierski EBEC jest skierowany do studentów uczelni technicznych.

W tym roku w Polsce odbywa się 15 edycja konkursu. Organizowana jest dzięki współpracy sześciu lokalnych grup Stowarzyszenia Studenckiego BEST, które działają na wiodących polskich uczelniach technicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Śląskiej, Politechnice Warszawskiej oraz Politechnice Wrocławskiej.

Więcej informacji o konkursie na Facebooku i stronie internetowej: