ITC / Struktura / Zakłady / Zakład Chłodnictwa i Energetyki Budynku / Aktualności Chłodnicze / Rok 2010 / Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (U.S. EPA) wyróżniła firmę zajmującą się chłodnictwem powiązanym z CO2

2010-10-13: Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (U.S. EPA) wyróżniła firmę zajmującą się chłodnictwem powiązanym z CO2

kwCO2

Źródło: www.r744.com

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska - U.S. EPA (The Environmental Protection Agency) uhonorowała wyróżnieniem firmę zajmującą się wprowadzaniem na rynek urządzeń i instalacji związanych z dwutlenkiem węgla.

Systemy, w których czynnikiem chłodniczym jest dwutlenek węgla od początku XIX wieku zyskują coraz większą popularność. Dwutlenek węgla jest substancją niepalną, nietoksyczną i nie posiada negatywnego wpływu na środowisko naturalne, gdyż w dość sporej ilości znajduje się w środowisku naturalnym. Dlatego instalacje z dwutlenkiem węgla są w centrum zainteresowań agencji i organizacji powiązanych z ochroną środowiska. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska postanowiła uhonorować firmę działającą w branży chłodniczej CO2.

W kategorii GreenChill Distinguished Partner Award pierwsze miejsce zajęła firma Kysor/Warren, za produkowany przez nią system chłodniczy dla supermarketów pracujący na dwutlenku węgla. Jest to system kaskadowy. Dolny obieg działa na CO2, górny obieg na R134a. System został wprowadzony na rynek pod koniec 2009 roku, jednak początki oferowanego przez firmę systemu kaskadowego sięgają późnych lat 80-tych XX wieku, kiedy to podobny system był oferowany jako instalacja redukująca ilość czynników niszczących warstwę ozonową.