ITC / Ogłoszenia ITC / Archiwum ogłoszeń / Poszukiwany student/doktorant do pracy przy projekcie

Poszukiwany student/doktorant do pracy przy projekcie

W związku z realizacją projektu NCBiR „Zaawansowany układ wydechowy do konwencjonalnych i hybrydowych pojazdów pasażerskich stanowiący pomostową technologię w drodze do pełnej elektryfikacji” (kierownik: dr inż. Łukasz Kapusta) w Zakładzie Silników Lotniczych Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa poszukujemy studenta/doktoranta do pracy przy tym projekcie.

Rodzaj zatrudnienia: umowa o dzieło lub umowa – zlecenie, termin zatrudnienia: od 04.01.2021r. Termin zakończenia projektu: grudzień 2022r.

Oferty i zapytania  prosimy składać na adres: lukasz.kapusta@pw.edu.pl do 15.12.2020r.

Wymagania:

1. Ukończone studia inżynierskie na kierunku mechanicznym, energetycznym (lub pokrewnym) z wynikiem co najmniej dobrym,
  2. Znajomość metod CAD 2D oraz 3D, (preferowany Autodesk Inventor),
  3. Znajomość metod numerycznych w mechanice płynów lub wymianie ciepła (preferowany AVL Fire),
  4. znajomość języka angielskiego w stopniu niezbędnym do samodzielnej pracy naukowej,
  5. Umiejętności personalne: silna motywacja do pracy naukowej, kreatywność,
    odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność i chęć do nauki.

Atutem będzie:

1. Znajomość metod optycznych w tym technik laserowych stosowanych w pomiarach sprayu,
  2. Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami (preferowane indeksowane w bazie Web of Science),
  3. Aktywny udział w konferencjach i sympozjach,
  4. Doświadczenie w pracy laboratoryjnej,
  5. Znajomość języków programowania: Python, C, C# oraz Matlab,

Opis zadań:

1. Przygotowanie i realizacja badań w zakresie:
    • wyznaczania charakterystyk wtryskiwaczy,
    • Przygotowanie modeli numerycznych i realizacja badań CFD układów wydechowych
    • prowadzenie eksperymentalnych badań weryfikacyjnych konstrukcji prototypowych na stanowisku przepływowym,
  2. Publikowanie wyników badań prowadzonych w ramach realizacji projektu,
  3. Uczestnictwo w krajowych lub zagranicznych konferencjach naukowych,
  4. Przygotowanie, bieżąca obsługa i konserwacja wykorzystywanego sprzętu badawczego.